Praxe

Umbanda není psaná na papíře, ale žitá, neustále se vyvíjející duchovní linie. Ne ve slovech, ale v činech je rozvíjen každý vztah a nejinak je tomu i v případě Umbandy. Proto Umbanda nabízí mnoho nástrojů, jak sám se sebou a s dary, které nabízí, nejlépe pracovat.

Magické nástroje

Během rituálu giry, který se odehrává za zpěvu pontos, se účastníci mohou ocitnout tváří v tvář svým průvodcům a čerpat tak z jejich léčení, učení a rad. Velký důraz je také kladen na očistu, neboť v astrálním světě je velmi živo a můžeme zde potkat mnoho bytostí, ať už těch pozitivních či negativních… Podle zákona rezonance přitahujeme energie souladné s naším vyzařováním, a proto je prvním předpokladem pro navázání dobrého spojení s pro nás žádanou entitou kvalitní očista. Božské síly jsou nám k dispozici, ale i my musíme udělat naši část, bez toho spolupráce nemůže fungovat. Vždy bychom měli zachovávat rovnováhu mezi dáváním a přijímáním. Proto jsou tak důležité i případné dary/obětinky, které rozprouďují vzájemnou výměnu energií tak, jak je třeba. 

Jak se očistit v Umbandě.

Očista

Jak se staráme o náš přijímač, takový chytíme signál. Mezi základní očistné prostředky v Umbandě patří vykuřování bylinami, ale též bylinné koupele.

Zpívané pontos v Umbandě.

Pontos

Celý rituál giry je provázen zpěvem pontos. Pontos nejsou pouhé písničky, jsou to mocné klíče, které odemykají astrální brány a mobilizují božské síly.

Co je Oferenda?

Oferendas

V původních západoafrických kultech je obětina pro božstva nazývána EBÓ. Je to způsob, jakým prokazujeme úctu vyšším silám i jak se naladit na kvality daných sil.

Co je Gira

Gira

Během giry se za pomoci rytmu bubnů, zpěvu a tance účastníci napojují na duchovní vedení svých průvodců a slaďují se s archetypálními energiemi, které stvořily tento svět.

Naše akce

Chcete zažít, co je Umbanda v praxi? Pořádáme setkání s Umbandou, která jsou v podobě hudebních vystoupení, rituálního kruhu léčení a modliteb či ekologicky zaměřených programů. Určená jsou nejen pro dospělé, ale máme i speciální program pro děti. Nechcete-li si nechat ujít příležitost, kdy se můžete potkat s tradicí Umbandy u nás v Čechách naživo, sledujte náš Facebook či Instagram, ať vám nic neuteče!!!

V případě zájmu o privátní provedení, nás kontaktujte na mailové adrese umbandacz@gmail.com.  Jsme schopni připravit program setkání na míru.

Chcete propojit a podpořit Váš každodenní život s touto linií? Vytvořili jsme pro Vás internetový obchod, kde naleznete různé druhy sošek orišů a průvodců, rituálních korálů (guias), vykuřovadel a mnohé další na: https://eshop.umbanda.cz/

Chcete podpořit rozvoj tradice Umbandy v Čechách?

Drazí přátelé a příznivci Umbandy, líbí se Vám naše aktivity?

Pokud se Vám naše společenské spolubytí, besedy a jiné kulturní akce líbí a rádi byste naši činnost ocenili, připravili jsme pro Vás několik možností podpory formou jakéhokoliv daru. Vaše finanční prostředky budou použity na další rozvoj všech aktivit spojených s Umbandou.

Mockrát děkujeme za pomoc a docenění úsilí, které do našich projektů vkládáme. Naše aktivity se snažíme dělat s veškerou láskou a radostí, ať už jsou to kakaové ceremonie, přednášky, akce pro děti a další.

POTVRZENÍ O DARU: Pokud máte zájem o zaslání účetního dokladu – potvrzení o převzetí daru, prosíme ozvěte se nám na umbandacz@gmail.com. Rádi Vám potvrzení vystavíme.

Pokud vám žádná z níže uvedených částek nevyhovuje, můžete poslat libovolnou částku bankovním převodem na

účet: 43-8096540277/0100 (Komerční banka)

Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ9501000000438096540277, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX

Do zprávy pro příjemce prosím uveďte: „dar na činnost“. Děkujeme!

Dar 100 Kč

Dar v hodnotě 100 Kč

Dar 200 Kč

Dar v hodnotě 200 Kč

Dar 300 Kč

Dar v hodnotě 300 Kč

Dar 500 Kč

Dar v hodnotě 500 Kč

Dar 1000 Kč

Dar v hodnotě 1000 Kč