O nás

Kdo jsme

Jsme milovníci Umdandy, kteří se již řadu let setkávají a postupně objevují nebeskou krásu této linie. Při jednom našem setkání vznikl nápad, že bychom se mohli podělit o zkušenosti, které máme a zprostředkovat lidem kolem nás propojení s touto linií. Vnímáme, že na našem českém internetovém poli nelze nalézt odpovídající ucelené informace, a tak jsme se rozhodli, s postupným nárůstem dalších milovníků, podělit se s vámi o naše vědomosti a zkušenosti skrze tyto webové stránky a další média jako jsou Instagram a Facebook. Dále jsme pro vás vytvořili eshop, který naleznete na https://eshop.umbanda.cz/. Zde si můžete zakoupit sošky orišů a průvodců, rituální korále, šperky, bylinky a mnohé další. 

Zuda Lucie

O Lucii

Narodila se v malém městě na jihu Čech. Od dětství ji fascinoval zpěv, pohyb a tanec. Ráda tráví čas v přírodě v tiché meditaci. Na vysoké škole se poprvé setkala s indickou linií kundaliní maha-jogy a od té doby se věnuje spirituální praxi – odříkávání manter a meditaci. S brazilskou kulturou se poprvé setkala před více jak 20 ti lety. Tehdy odjela do Jižní Ameriky při doktorandském studiu. Ve státě Amazonas, hluboko v pralese, strávila 6 měsíců a zde začala její láska k Umbandě. Za tu dobu se mnohokrát vrátila do Brazílie a navštívila zde rozličná umbandovská centra. Od dětství prožívala různé stavy, při kterých měla kontakt s různými entitami a duchy. Její životní pouť spočívá v nacházení odpovědí, kam a na co se při těchto stavech napojuje a jak s těmito entitami spolupracovat pro blaho své i svého okolí. Učí se, jak pečovat o své tělo a duši, aby bylo připraveno přijímat bytosti, které potřebují pomoci, či přinášejí učení pro ostatní. Jak říká: „Péče o tělo a duši je velice důležitá součást jakékoliv spirituální praxe. Pokud člověk nestojí nohama pevně na zemi a neumí ochránit sám sebe, neměl by otevírat své tělo pro službu jiným bytostem.“ V roce 2019 Lucie absolvovala kurz kvantové terapie, pomocí které provádí nalezení a odrušení geopatogenních zón a očistu obydlí. Provádí diagnostiku, očistu a harmonizaci čaker a aury přímo či na dálku. Pro Umbanda.cz nabízí očistu kvantovou vlnou, konzultace pomocí tarotu, konzultace v oblasti mediumity a práci s tělem. Jejím velkým koníčkem je šití, malba a výroba šperků. V této oblasti nabízí výrobu orišovských guias (korálů) a tachyonů. Také je tvůrce tohoto webu a internetového obchodu. 

 „Umbanda je pro mě nekonečným zdrojem světla, radosti a lásky. Je to prostě HIT.“

O Barboře

Narodila se v kanadském městě Calgary, ale vyrůstala v Čechách. Již od dětství ji zajímaly duchovní otázky.  Nejprve se věnovala studiu astrologie, práci s kyvadlem a výkladu karet. Kvůli svému vážnému zdravotnímu stavu se postupně setkala s mnoha způsoby alternativní léčby, díky nimž zažila aktivaci Kundalini energie, zasvěcení do mnoha energetických systémů (Reiki, Shambala, Lightarian aj.), výuku v Mysterijní škole druidů (geomantie), absolvování kurzů metody RUŠ ad… Již přes 7 let se zabývá spirituálními tradicemi Brazílie, o nichž i napsala svoji diplomovou práci v rámci magisterského studia oboru Religionistika – Judaistika na Karlově Univerzitě.  Jako religionistka o těchto tématech také píše odborné články a přednáší. Má terapeutickou praxi a poradenství v oblasti psycho – spirituálních otázek, integrace psychedelické zkušenosti, relaxační hypnózy a nutrice. Kromě toho provází čtením Palmových listů s následnými rituály pro vyčištění karmy v chrámech v Indii jako překladatelka. V současné době absolvuje výcvik v Eko – arte terapii a největší vášní je pro ni právě afrobrazilská Umbanda. Jak říká: „Umbanda mě nepřestává překvapovat svou rozmanitostí a plností. Každé setkání s ní je vždy jiné. Je to poklad plný barev, zvuků, pohybu. Pro dnešní dobu je studnicí léčivých archetypů a symbolů. Proto mě baví studovat a objevovat i terapeutický potenciál této linie.“ V rámci Umbanda.cz Bára píše články o této tradici a na setkáních s Umbandou zajišťuje hudební produkci. Nabízí práci s hlasem a studium umbandovských pontos a rytmů.

Hlaváčová Barbora
Hoffman Martin

O Martinovi

Martin je psycholog, psychoterapeut, lektor seberozvojových workshopů. Rád provází po cestách k sobě, k radosti, síle, vnitřní esenci. Vychází z filozofie biosyntézy, celostního přístupu, který není jen psychoterapeutickym směrem, ale i hlubší filozofií zdraví a života. Věnuje se osobně i profesně hledání dobrých zdrojů pro život, dobrému ukotvení v těle i psychospirituálním dimenzím našeho bytí. Umbanda je cestou jeho srdce, propojuje svobodný pohyb, rytmus, síly přírody, mystérium, rozšířené vědomí, léčení… Věnuje se také Maitri dýchání, bezpečné integraci psychospirituálních zkušeností, tělu ve spojení s duší – psychosomatice a holistické terapeutické práci s tělem.

O Gabrielovi

Gabriel pochází z Brazílie. Je umělec, pedagog, člověk mnoha tváří a schopností. Několik let strávil na cestách po světě. Posledních pět let působí v Čechách. Během své pouti životem a sebepoznáním se v rámci zájmu o filozofii a spiritualitu setkal s rozličnými duchovními tradicemi. S Umbandou to bylo poprvé před více jak deseti lety. Gabriel je profesionální hudebník a dodává našim setkáním brazilskou jiskru temperamentní hrou na bubny. Kdo se chce naučit umbandovské rytmy na conga – Gabriel je ta správná osoba, na kterou se můžete obrátit. Umí také vytvořit nádherné šperky či tetování s motivy Umbandy. Jako kytarista a písničkář v autorské tvorbě reflektuje především svoje zkušenosti putujícího umělce, lásky i rozchody, svůj vztah k filozofii a přírodě. Věří, že umění není jen zrcadlo odrážející svět, ale i prostředek k vytvoření světa nového. Jeho hudba je silně ovlivněna brazilskou populární hudbou (MPB) z Rio de Janeira, Bahii a Sao Paula 60. a 70 let. Význam Umbandy pro něj nemá rozměr pouze duchovní ale také lidský a sociální. Vnímá, že po mnoha staletích takto konečně dochází ke zrovnoprávnění kultů opovrhovaných menšin s nadřazenými tradicemi. Umbanda klade značný důraz na dobročinnost bez jakékoliv diskriminace, čímž v Gabrielově pojetí vytváří skvělé zázemí pro různorodé charitativní projekty s vyšším přesahem.

Gerreiro Gabriel